Türk oyun şirketi oyunları Web3’e taşıyacak

Blokzinciri oyunların dağıtılmış defter teknolojisiyle çalıştığını, bu sayede hem stüdyolar ve geliştiriciler hem yayın şirketleri hem de oyuncular için inançlı bir finansal ekosistem de oluşturduğunu söyleyen Unipoly Games CEO’su Buyruk Amad bahse ait açıklamasında, “Pek çok dalda konuşulduğu üzere, oyun kesiminde de Web 3.0’ın form vereceği bir gelecekten kelam etmek mümkün. Casual ve masaüstü oyun geliştirme ve yayımlama tecrübesini, 1 yıldır Web 3.0 tabanlı oyunlara taşıyoruz. Türkiye’de de bir birincisi gerçekleştirerek, yerli geliştiricilerin, oyun stüdyolarının oyunlarını, Unipoly Coin ismini verdiğimiz token’ın kullanıldığı kendi blokzinciri altyapımızla Web 3.0’a taşımalarına takviye olacağız” dedi.

2 MİLYONDAN FAZLA İNDİRİLDİ  

Web 2.0 ve masaüstü odaklı oyun geliştirirken son bir yıldır Web 3.0 teknolojilerine ağırlaştıklarını kaydeden Buyruk Amad, “Geliştirdiğimiz Raidfield 2 oyunumuz, organik bir biçimde 2 milyonu aşkın indirmeye ulaştı. Raidfield 2’nin muvaffakiyetini Raidfield 3, 6 Cube Mystery üzere, eşsiz senaryoları ve etkileyici tecrübeleriyle dikkat çeken casual ve masaüstü oyunlarımızın muvaffakiyetleri izledi. Geliştirdiğimiz blokzinciri ve bu blokzincirinin ekosistem token’ı Unipoly Coin’i kullanarak uzmanlığımızı Web 3.0 odağında uygulamayı sürdürüyoruz. NFT mimarisini de destekleyen Unipoly Coin, oyunculara kendi karakterlerini NFT’ye çevirme ve pazaryerlerinde satma imkanı sunuyor. Bu sayede hem oyunlara olan bağlılıkları artıyor hem de geliştiricilerin başarısı destekleniyor. Öte yandan Unity 3D oyun motoruyla geliştirdiğimiz oyunlara çok yakında Unreal Engine ile üreteceklerimizi eklemek için çalışmayı sürdürüyoruz” tabirlerini kullandı. 

“KULUÇKA MERKEZİ ÜZERE ÇALIŞARAK STÜDYOLARI DESTEKLİYORUZ”  

Bir yayıncı ve geliştirici olarak Türkiye’deki oyun ekosistemini de desteklediklerini lisana getiren Amad, değerlendirmelerini şu tabirlerle sonlandırdı:  

“Bir kuluçka merkezi rolü üstleniyoruz. Bize başvuran tüm oyun stüdyolarının oyun üretme kapasitelerini, ürettikleri oyunların kalitesini hem tasarım ve yazılım, hem de iş modeli ve finans bağlamında güçlendirmek için takviye oluyoruz. Türkiye’deki oyun ekosisteminin memleketler arası standartlarda işler üretebileceğine ve Web 3.0 çağında da yeni muvaffakiyet kıssaları yazabileceğine inanıyoruz.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir