PFDK’lık olmayan yok! Dursun Özbek, Ali Koç ve Jorge Jesus disipline sevk edildi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek sportmenliğe aykırı hareketleri, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise hakem hakkındaki açıklamaları sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Heyeti’ne sevkedildi. Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus da hem Sevilla maçı sonrası açıklamaları hem de Alanyaspor maçında kart görmesi nedeniyle şuraya sevkedildi.

PFDK sevklerinin özeti şöyle;

  • Galatasaray – Sportmenliğe ters hareket
  • Beşiktaş – Nahoş ve berbat tezahürat
  • Fenerbahçe – Berbat ve berbat tezahürat
  • Jorge Jesus – Sportmenliğe karşıt hareket
  • Dursun Özbek – Sportmenliğe karşıt hareket
  • Ali Koç – Hakemler hakkında açıklama
  • Emre Belözoğlu – Hakaret

“GALATASARAY A.Ş. Kulübü’nün 18.03.2023 ve 19.03.2023 tarihlerinde kulüp toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar suretiyle “sportmenliğe karşıt hareket” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine,

GALATASARAY A.Ş. Kulübü Lideri DURSUN AYDIN ÖZBEK’in 18.03.2023 ve 19.03.2023 tarihlerinde kulüp toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar suretiyle “sportmenliğe ters hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. unsuru uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü Lideri YILDIRIM ALİ KOÇ’un karşılaşma devre ortası ve sonrasında kulüp toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar suretiyle “hakem ve başka karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. hususu uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü idarecisi BURAK ÇAĞLAN KIZILHAN’ın karşılaşma sonrası kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamalarında yer alan “hakem ve öteki karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. hususu uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, Alanyaspor maçında gördüğü kırmızı kart ve Sevilla maçı sonrası açıklamaları nedeniyle “Sportmenliğe ters hareket” gerekçesiyle PFDK’ya sevk edildi.

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Kulübü teknik sorumlusu EMRE BELÖZOĞLU’nun 19.03.2023 tarihinde oynanan VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK-MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Spor Toto Süper Lig karşılaşmasındaki “hakaretleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. unsuru uyarınca 20.03.2023 tarihinden itibaren önlemli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir