Meteoroloji’den 27 kente sarı kodlu uyarı: Kuvvetli yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran, ülke genelinin kesimli ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Malatya etrafları dışında, başka bölgelerimizin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

Yağışların Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in batısı ile Kırşehir, Nevşehir, Adana, Tunceli ve Bingöl etraflarında mahallî kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı ve kuvvetli rüzgâr üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklıklarının İç ve Batı kısımlarda azalacağı ve mevsim normalleri altında seyredeceği, başka yerlerde değerli bir değişiklik olmayacağı iddia ediliyor.

Rüzgar, ekseriyetle güney ve güneybatı, Marmara’da kuzeyli istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz’in iç kesitlerinde Güneyli taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli olunmalı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir