HDP: Ayten Dönmez sahte deliller ve seçilmiş savcı ile tutuklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu, Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili adayı Ayten Dönmez’in 26 Nisan’da tutuklanmasına ait yazılı açıklama yaptı.

‘ALGI OPERASYONLARI’

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere nazaran, açıklamada şu tabirler yer aldı: “AKP-MHP faşist rejimi kaybedeceğini anladıkça yıllardır uyguladığı fakat her seferinde sonuçsuz kalan kirli algı operasyonlarına başvurmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde onlarca vilayette içerisinde avukatlardan sanatkarlara, annelerden MYK üyelerimize kadar arkadaşlarımıza dönük yürütülen siyasi kırım operasyonunun bir devamını da 26 Nisan günü Kocaeli Milletvekili Adayımız Ayten Dönmez’i tutuklayarak sürdürmüştür. Çok telaşlı oldukları, kaybetmenin paniğiyle hareket ettikleri vekil adayımızı apar topar tutuklamalarından muhakkak olmuştur. Soruşturma evrakında kapalılık kararı olmasına karşın gözaltının daha birinci dakikalarından itibaren basına servis ettikleri geçersiz fotoğraflarla bir algı oluşturmaya çalışmışlardır. Jandarmanın taraflı kriminal sonuçları destek gösterilerek düzmece kanıtlar üzerinden, seçilmiş özel savcı ve yargıçlar eliyle vekil adayımız tutuklanmış ve böylelikle algı operasyonları sürdürülmüştür.”

‘BİZİ YOLUMUZDAN ALIKOYAMAYACAK’

Hakkında kapalılık kararı bulunan ve avukatların bile ulaşamadığı bilgilere havuz medyasının nasıl ulaştığının sorulduğu açıklamada, “Bu bilgiler vekil adayımızı maksat gösteren Cürüm İşleri Bakanınız tarafından mı servis edildi? Bu bilgilerin yargı eliyle değil de siyasi bir kumpas olarak Hata İşleri Bakanınız tarafından organize edildiği çok muhakkak değil mi? Avukatlarımızın talep ettiği uzman ve HTS kayıt sonuçları bağımsız kurumlarca değerlendirildiğinde hakikat açığa çıkacak ve yayınladığınız uydurma fotoğraflarla vekil adayımızın tıpkı bireyler olmadığı açığa çıkacaktır. Bu durumda Cumhurbaşkanı ve Suç İşleri Bakanı başta olmak üzere tüm sorumlular istifa edecek mi? Kamuoyunun bilmesini isteriz ki vekil adayımız Ayten Dönmez bu halkın gönlünde vekildir. Hiçbir kumpas davası bu hakikati değiştirmeyecektir. Dört elle sarıldığınız algı operasyonlarınız bizleri yolumuzdan alıkoyamayacak ve büyük kaybedişinizi engelleyemeyecektir” tabirlerine yer verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir